• 2 % z dane

• Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžme skvalitňovať výchovno-vzdelávací proces na našej škole ZŠ Užhorodská darovaním 2% z dane!

Zákon nám umožňuje darovať neziskovej organizácii 2 % (3 % pri dobrovoľníckej činnosti  zo zaplatenej dane z príjmov. Naše OZ pri ZŠ Užhorodská Košice, ktoré sme spoločne založili,  sa už druhý rok snaží napĺňať svoje poslanie. Aktívne podporuje skvalitňovanie nielen výchovno-vzdelávacieho procesu, ale aj materiálneho vybavenia našej školy.

Darovanie  2 %  nás nestojí nič, avšak pre OZ pri ZŠ Užhorodská Košice znamená prejav dôvery a podporu v rozvíjaní jeho aktivít v prospech našich detí.

Využime možnosť rozhodnúť sa!

Pripravili sme stručný návod ako poukázať 2 % z daní.

Ak ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ:

Požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň a o vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane, na ktorom budete mať uvedený dátum zaplatenia a výšku zaplatenej dane.

Na základe výšky zaplatenej dane vypočítate:

1. 2 % z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3,00 €.
          2. 3 % z Vašej zaplatenej dane, iba v prípade, ak ste v roku 2023 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie, pre ktorú ste v roku 2023 dobrovoľnícky pracovali.

Na základe údajov z Potvrdenia o zaplatení dane vyplňte Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby v roku 2023.

Vyhlasenie_o_poukazani_2___dane.pdf

Údaje o našom OZ:

Názov: OZ pri ZŠ Užhorodská Košice

IČO:     54310326

Vyplnené tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením o zaplatenej dani, v prípade dobrovoľníckej činnosti aj s Potvrdením o vykonávaní dobrovoľníckej činnosti) doručte daňovému úradu do 30. apríla 2024.

Právnické osoby, ktoré podávajú daňové priznanie sami

Vyplňte riadne daňové priznanie, vypočítajte si 1 % z dane z príjmov právnickej osoby a vyplňte  Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane priamo vo vašom daňovom priznaní s údajmi OZ pri ZŠ Užhorodská Košice.

V prípade otázok, či pomoci pri poukázaní 2 %  OZ pri ZŠ Užhorodská Košice, nás neváhajte kontaktovať. Radi Vám pomôžeme.

Ak ste svoje 2 % už niekomu sľúbili, môžete nám na účet poukázať dar prostredníctvom jednoduchej platby cez QR kód. Aj drobná suma pomôže skvalitniť podmienky detí v škole už v tomto školskom roku.

Vaše OZ pri ZŠ Užhorodská Košice