• Spoločnou cestou k inklúzii

• Výzva zapojenia našej školy do národného projektu „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II“ pre nás znamená odhodlanie pomáhať, skvalitňovať a rozvíjať inklúziu našej školy v takej miere, aby sme mohli prostredníctvom rozšíreného odborného tímu spoločne s pedagógmi vytvárať žiakom podmienky rovnaké pre všetkých. Vďaka tomu sa nám podarilo obsadiť pracovné miesta – 4. pedagogickým asistentkám a školskej špeciálnej pedagogičke. Čo je našou víziou? Akceptácia potrieb žiakov, zameranie sa na ich silné stránky a spoločné vedenie k vzájomnej tolerancii. Inklúzia pre nás neznamená len to. Súčasťou nášho procesu je aj vzájomná komunikácia a spolupráca medzi pedagogickými a odbornými zamestnancami, spoločná koordinácia postupov, komunikácia s rodičmi aj s odbornými pracoviskami.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci operačného programu Ľudské zdroje.