• Aktivity a úspechy - biológia

• Adopcia zvierat ZOO

Každoročne sa zapájame do programu ZOO v Kavečanoch zameraného na adopciu zvierat. Cieľom programu je okrem iného prispievať na stravu vybraným druhom. V šk. r. 2019/2020 ide o nasledovné triedy a zvieratká:
          žiaci 2.A - páv korunkatý
          Ján Martin Pisko - klaun očkatý
          žiaci 2.B - klipka hrotistá
          žiaci 3.B - listárka červenooká
          žiaci 5.A - páv korunkatý
          žiaci 7.A - koza kamerunská
          žiaci ZŠ Užhorodská 39 - bažant sedlatý

Prírodopisný krúžok

- návšteva Východoslovenského múzea expozícia Príroda Karpát. Deti si prezreli časť o vzniku Zeme a vesmíru, geologickú históriu a stavbu Zeme, zaujali ich vystavené minerály a horniny a samozrejme živé prírodniny – exponáty rastlín a živočíchov.

- exkurzie v STEEL PARK-u kreatívna fabrika, kde si mohli zážitkovou metódou overiť poznatky získané na hodinách fyziky, chémie, biológie, geografie, technickej výchovy, informatickej výchovy atď. Vyskúšali si, ako fungujú magnety, levitujúcu guľôčku, elektrónový mikroskop, mohli sa zahrať v pieskovisku, kde podľa svojej fantázie vytvárali krajinu a následne sa im farebne rozlíšili jednotlivé výškové stupne. Veľký záujem bol tiež o futbal, ktorého hráčmi boli roboty ovládané deťmi, či dva nové roboty, z ktorých jeden dokázal podľa hudby tancovať, čo roztancovalo aj chlapcov. Nová pre deti bola expozícia na treťom poschodí, ktorá bola celá venovaná logickým hrám a hlavolamom. Druhá návšteva bola zameraná na prácu v laboratóriu – Ako oklamať naše zmysly.

- vyskúšanie svojej šikovnosti, fantázie a citu pre krásu pri zhotovovaní vianočných ikebán. Ozdoby boli zväčša prírodného charakteru – šišky, orechy, žalude, drievka,...... Svoje ikebany si deti odniesli domov a niektoré z nich skrášlili štedrovečerný stôl.

- v minulých šk. rokoch pravidelná návšteva Botanickej a Zoologickej záhrady

Každoročné úspešné riešenie obvodných kôl Biologickej olympiády vo všetkých kategóriách, v nedávnych šk. rokoch aj úspešné účasti v krajských kolách v odboroch zoológia, botanika a geológia, či jedenkrát účasť na celoštátnom kole v odbore zoológia.

Každoročná účasť na regionálnom kole Botanikiády, určenej pre žiakov 5. ročníka a zapojenie sa do celoslovenskej olympiády o životnom prostredí Envirotázniky.