• Čističky vzduchu v našej škole - na bezpečnosti žiakov záleží

• Bezpečnosť žiakov je prvoradá, preto sme zakúpili čističky vzduchu  a umiestnili ich pri vchode do školy a do priestorov jedálne, kde sme bez rúšok.
            • AIR PURIFIER AF 100
            • Silný motor potrebuje len niekoľko minút pre zásobovanie miestností do 100 m² čistým vzduchom.
            • Zariadenie  je mobilné a možno s ním vďaka robustným kolieskam bez námahy pohybovať a premiestniť ho do inej miestnosti.
            • Čistička je vybavená strieborným filtrom, ktorý ponúka veľmi široké spektrum účinnosti, čím pokrýva všetky požiadavky pre cielenú elimináciu baktérií, pachov, alergénov alebo prchavých organických zlúčenín.
            • Pre priebežnú kontrolu vzduchu v miestnosti a riadenie automatického režimu je integrovaný laserový senzor.

Vaša ZŠUžhorodská

Od pondelka 26. októbra 2020 prechádza na dištančnú výučbu aj druhý stupeň ZŠ.

👉 Ak bude situácia priaznivá, v pondelok 30. novembra 2020 by sa mali žiaci vrátiť do škôl. Ak nie, bude sa pokračovať v dištančnej výučbe.

👉 MŠ a prvý stupeň ZŠ ostávajú na prezenčnej výučbe.

👉 Prázdniny: Jesenné prázdniny sa presúvajú z 29. a 30. októbra 2020 na 30. októbra a 2. novembra 2020. Ide o piatok a pondelok, vzhľadom na to, že cez víkend sa má konať plošné testovanie a v pondelok prebehne dezinfekcia.

Okrem toho pribudnú nové prázdniny aj v piatok 6. novembra 2020 a v pondelok 9. novembra 2020 - opäť ide o obdobie v čase plošného testovania.

Zdroj: Minister školstva

• Organizácia a podmienky výchovy a vzdelávania od 12.10.2020

POKYNY

upravujúce postup, organizáciu a podmienky výchovy a vzdelávania žiakov v Základnej škole Užhorodská 39, Košice  pre školský rok 2020/2021

Organizácia a podmienky výchovy a vzdelávania od 12.10.2020

1. Naďalej platia opatrenia vydané v dokumente Pokyny upravujúce postup  a  podmienky výchovy a vzdelávania v ZŠ Užhorodská 39 v Košiciach pre školský rok 2020/2021 (platné od 1.9.2020 a po aktualizovaní 16.9.2020 a 19.9.2020).

Prevádzka školy bude organizovaná v zmysle manuálu MŠ VV a Š SR s názvom Semafor. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu s účinnosťou od pondelka 12.10.2020 nariaďuje povinnosť nosiť rúška všetkým žiakom na 1. aj 2. stupni základných škôl počas celého dňa v interiéri aj extérieri.

POTREBNÉ INFORMÁCIE: Žiaci vstupujú do budovy školy s rúškom na tvári. Pri vstupe do budovy školy bude realizovaný náhodný ranný filter, následne odchádzajú žiaci do tried.

1. Príchod do školy a pohyb pred školou

1. - 4.roč. : 7:00 - 7:45               5. – 9. roč.: 7:30  - 7:55

1.-  4.ročník:  Ranná družina – sa ruší, žiaci odchádzajú do tried

7:00 - 7:45   -     Príchod do školy

8:00  -  Vyučovanie podľa rozvrhu

11:40  -  Obed, po skončí poslednej vyučovacej hodiny

ŠKD – je realizovaná v  oddeleniach po triedach do 16: 00

5. -  9.ročník :   7: 30  - 7: 55    -   Príchod do školy

8:00  -  Vyučovanie podľa rozvrhu

12:45  -  14:00     Obed

Krúžková činnosť sa z nariadenia ministerstva ruší.

• Nové opatrenia COVID - 19

V školstve to bude v najbližšom období nasledovne:

1. MŠ budú aj naďalej otvorené.

2. ZŠ, prvý aj druhý stupeň, pokračujú vo výučbe.

3. SŠ prejdú od pondelka na dištančné vzdelávanie.

RÚVZ následne vydá Opatrenie, ktorým sa zakáže:

- Prevádzka telocviční

- Prevádzka centier voľného času

- Skupinová výučba v ZUŠ

- ÚVZ tiež zavádza povinnosť nosenia rúška na celej ZŠ (výnimku budú mať nepočujúci a deti s autizmom alebo mentálnym znevýhodnením). Rúška v MŠ budú odporúčané.

Následne sa tiež zrušia aj lyžiarske kurzy, plavecké kurzy, exkurzie, výlety či iné aktivity mimo školy.

Opatrenia budú veľmi prísne v každej oblasti. Tieto majú minimalizovať stretávanie žiakov v iných skupinách mimo škôl.

Pevne verím, že ak budeme zodpovední a počet nakazených klesne, vrátime sa čoskoro k normálnemu fungovaniu.

minister školstva

Zdroj foto: TASR